Κρίστιανσεν: «Καταρρεύσαμε για πέντε λεπτά»

Ο Τόμας Κρίστιανσεν δεν μπορούσε να μην αναφερθεί στο διάστημα που η ομάδα του δέχθηκε δυο γκολ μέσα σε ένα λεπτό. Ο Δανός τόνισε ότι ο ΑΠΟΕΛ έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα εκτός από εκείνο το πεντάλεπτο.

Αναλυτικά:
«Καλή χρονιά σε όλους. Ήταν ένα παιχνίδι θέλαμε κερδίσαμε και το θέλαμε από το πρώτο λεπτό. Οφείλαμε να δείξουμε σεβασμό αφού ήταν μια ομάδα που κέρδισε ένα βαθμό κόντρα στην ΑΕΚ.

Είπα στους παίκτες μου να μπουν δυνατά από το πρώτο λεπτό. Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε αλλά δεν πετύχαμε τα ανάλογα γκολ. Ολοκληρώσαμε με το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο έπρεπε να συνεχίσουμε και πετύχαμε και τρίτο γκολ. Μετά από αυτό είχαμε πέντε λεπτά στα οποία καταρρεύσαμε και δεχθήκαμε δυο γκολ. Ήταν ένα παιχνίδι που ελέγξαμε εκτός από εκείνα τα πέντε λεπτά. Θέλαμε για την προϊστορία να κερδίσουμε το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς. Θα απολαύουμε τη στιγμή που είμαστε στην κορυφή και να συνεχίσουμε. Ευχαριστούμε τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο».