Κορυφή για Ρεάλ και Κριστιάνο Ρονάλντο (Βίντεο)

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 3-0 την Λεβάντε και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να είναι πλέον ο πρώτος σκόρερ της ιστορίας της.

Ένα ακόμη ιστορικό ματς για τον Κριστιάνο Ρονάλντο, καθώς η Ρεάλ νίκησε με 3-0 την Λεβάντε στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου" και ο Πορτογάλος σκόραρε για 324η φορά με την φανέλα της, ξεπερνώντας τον Ραούλ.

Πριν χειροκροτήθηκε κρατώντας το "Χρυσό Παπούτσι" για την περσινή του πρωτιά στην Ευρώπη και στο 30ό λεπτό, 3 λεπτά μετά το 1-0 από τον Μαρσέλο, έκανε το 2-0 και πέρασε μόνος στην

κορυφή του πίνακα των σκόρερς του συλλόγου.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 81' από τον Χεσέ Ροντρίγκεθ, με την Ρεάλ να περνά στην κορυφή, προσπερνώντας την Βιγιαρεάλ που αγωνίζεται την Κυριακή με την Θέλτα.

ΡΕΑΛ: Κέιλορ Νάβας, Ντανίλο, Βαράν, Νάτσο, Μαρσέλο, Καζεμίρο, Κρόος, Κόβατσιτς (77' Μάρκος Γιορέντε), Ίσκο (69' Χεσέ Ροντρίγκεθ), Μπέιλ (46' Λούκας Βάθκεθ), Κριστιάνο Ρονάλντο.

ΛΕΒΑΝΤΕ (5-3-2): Ρουμπέν, Χοσέ Λουίς Μοράλες, Σιμάο Μάτε Τζούνιορ, Χουανφράν, Τόνιο, Χοσέ Μάρι (62' Λέρμα), Βίκτορ Καμαράσα, Βίκτορ Κασαδεσούς, Μαρτί (53' Γκιλάς), Ντέιβερσον (75' Ρουμπέν Γκαρθία).

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Ρεάλ - Λεβάντε 3-0 (27' Μαρσέλο, 30' Κριστιάνο Ρονάλντο, 81' Χεσέ Ροντρίγκεθ)

20. Γρανάδα 4

FT - VIDEO (Liga BBVA): Real Madrid C.F. 3-0 Levante UDAll Goals &Highlights [HD]