Καλώς τον Καλό

Το μοναδικό πράγμα που κέρδισε σήμερα η Ανόρθωση από την ήττα από τον Εθνικό με 2-1 ήταν η επιστροφή του Καλό. Ο επιθετικός της Ανόρθωσης επέστρεψε νωρίτερα από τις αρχικές εκτιμήσεις ώστοσο η επιστροφή του στην ομάδα δεν ήρθε με θετικό αποτέλεσμα. Ο Πορτογάλος τραυματίστηκε στο ντέρμπι με την Ομόνοια στις 15 Οκτωβρίου και από τότε δεν είχε αγωνιστεί.

Σήμερα μπήκε αλλαγή στον αγώνα στο 77ο λεπτό στη θέση του Φύτου Κυριάκου και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κέρδισε πέναλτι και η ‘’Κυρία’’ μείωσε σε 2-1.

Γενικά ο Καλό σ' αυτά τα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε έδειξε πόσο πολύ έλειψε από την Ανόρθωση. Ποδοσφαιριστής που με τις ενέργειες του μπορεί να ξεκλειδώσει άμυνες και άμυνες και να προσφέρει γκολ στους συμπαίκτες τους. Είναι δεδομένο πως στα επόμενα παιχνίδια ο νεαρός άσος θα βοηθήσει και μάλιστα αρκετά.