Ήττα για την Εθνική Παίδων από τη Δανία

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Παίδων U15, με αντίπαλο τη Δανία σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα το πρωί στην Αγία Νάπα.

Η Δανία προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 7ο λεπτό με τον Νικόλα Νεοκλέους. Το νικητήριο τέρμα για τους Δανούς σημειώθηκε έξι λεπτά πριν το τέλος, στο 74ο λεπτό.

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Στ. Κίττος, Μ. Γεωργίου (60' Α. Κόκκινος), Θ. Ιακώβου, Λ. Καλογήρου, Ε. Ανδρέου (69' Χρ, Βενιζέλος), Η. Χριστοδούλου, Χ. Χαραλάμπους (41' Π. Ορφανίδης), Γ. Πιτσιλλίδης (52' Ε. Αντωνίου),

Κ. Γεωργαλλίδης (69' Ν. Δημητρίου), Ν. Νεοκλέους (52' Ι. Χατζηγιάννης), Χ. Μελαναρκίτης (60' Γ. Σατσιάς).

Το πρώτο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων την περασμένη Τρίτη ολοκληρώθηκε ισόπαλο 3-3.

Γενικά, ήταν δύο χρήσιμα φιλικά για την Εθνική μας, με τους νεαρούς διεθνείς να παίρνουν πολύτιμες εμπειρίες σε διεθνές επίπεδο, που θα τους βοηθήσουν στο κοντινό μέλλον, όταν θα κληθούν να αγωνιστούν στις μεγαλύτερες Εθνικές σε επίσημους αγώνες.