Η διαδρομή από την Πάφο στην Λευκωσία

Οι λεπτομέρειες ήταν υπέρ της και οι φωνές του Πάμπου Χριστοδούλου καθοριστικές.

Την περασμένη αγωνιστική, η Ομόνοια ηττήθηκε στην Πάφο με 2-1, χάνοντας όμως αρκετές κλασικές ευκαιρίες. Τιμωρήθηκε, όπως είπε ο προπονητής της ομάδας, από τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου. Στο ντέρμπι με την ΑΕΚ ήταν ουσιαστική και κατάφερε και γύρισε τις λεπτομέρειες του αγώνα με το μέρος της.

Ποιες ήταν αυτές; Τα γρήγορα γκολ και εκεί που πίστεψε η ΑΕΚ

πως μπορούσε για κάτι καλύτερο, ερχόταν η απάντηση από τους παίκτες του Πάμπου Χριστοδούλου. Ουσιαστικά, ό,τι πήγαινε προς την εστία ήταν γκολ για τους πράσινους, οι οποίοι δεν άφησαν την ΑΕΚ να αναπνεύσει.

Η Ομόνοια, κακά τα ψέματα, είχε καλή απόδοση κόντρα στην ΑΕΚ. Πίεση από ψηλά και λιγότερα λάθη στην άμυνα. Οι παίκτες του Κύπριου τεχνικού έπιασαν τόπο και ειδικά μετά την ήττα από την Πάφο. Φαίνεται η διαδρομή από την Πάφο στη Λευκωσία και η ανάλυση που ακολούθησε βοήθησε αρκετά τους ποδοσφαιριστές.

Το ξέσπασμα ήρθε και πλέον πρέπει να δώσει και συνέχεια.

Κόντρα στην Αλκή, η Ομόνοια δεν έχει άλλη επιλογή από τη νίκη, η οποία φυσικά θα δώσει περισσότερη αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια.