Φούτσαλ: Νίκη με ανατροπή για ΑΠΟΕΛ

Μεγάλη νίκη (6-4) με ανατροπή για την ομάδα φούτσαλ του ΑΠΟΕΛ επί της Ανόρθωσης στο Λευκόθεο. Σπουδαία εμφάνιση κυρίως στο 2ο ημίχρονο για τους γαλαζοκίτρινους, που παρέμειναν ζωντανοί στο κυνήγι του τίτλου. Αν και η ομάδα του ΑΠΟΕΛ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-1, στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστική και έφτασε στην επιτυχία, που την κρατά στο -6 από την κορυφή.Η Ομόνοια κέρδισε εύκολα στην έδρα του Αετού Σολέας με 7-2. Οι πρωτοπόροι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο και με 4-0 στις αρχές της επανάληψης. Η ΕΝΠ Μέλισσα Αγίας Νάπας, μια βδομάδα μετά την επιτυχία της επί του ΑΠΟΕΛ, κέρδισε με 3-1 εκτός έδρας την Αραράτ.Τέλος, στον 4ο αγώνα της βραδιάς η ΑΕΛ νίκησε τον Δημητράκη Χριστοδούλου με 9-5