Φωτιά" έβαλε ο Άγιαξ, 2-1 τη Φέγενοορντ

Το φινάλε στο ολλανδικό πρωτάθλημα θα είναι... θρίλερ, καθώς ο Άγιαξ νίκησε 2-1 τη Φέγενοορντ, την πλησίασε στους 3 βαθμούς και 2 βαθμούς πίσω από τον Αίαντα είναι η Αϊντχόφεν

Ο Άγιαξ νίκησε 2-1 τη Φέγενοορντ στο μεγάλο ολλανδικό ντέρμπι, έτσι την πλησίασε στους 3 βαθμούς, με 6 αγωνιστικές να απομένουν στο ολλανδικό πρωτάθλημα.

Το φινάλε αναμένεται συναρπαστικό, καθώς η Αϊντχόφεν έχει 2 βαθμούς λιγότερους από τον Αίαντα, δηλαδή είναι στο -5 από την κορυφή και υποδέχεται την ομάδα του Άμστερνταμ την 32η αγωνιστική.

Το σκορ στο

"Amsterdam ArenA" άνοιξε μόλις στο 1ο λεπτό ο Σένε με τρομερή εκτέλεση φάουλ και το 2-0 έκανε στο 36' ο 20άχρονος Βραζιλιάνος, Νταβίντ Νέρες, με το παρθενικό του τέρμα (απόκτημα με 12.000.000 ευρώ από τη Σάο Πάουλο).

Η Φέγενοορντ, για την οποία ο Νίκολαϊ Γιόργκενσεν είχε τραυματιστεί στα πρώτα λεπτά (πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος), μείωσε στο 91' ο Μίχιλ Κράμερ, ο οποίος έχει 3 γκολ φέτος, όλα στις καθυστερήσεις!