Διατήρησε το -5 απο την κορυφή η Ομόνοια

Συνεπέστατη ήταν στο ραντεβού της η ομάδα φούτσαλ της Ομόνοιας, καθώς στον εκτός έδρας αγώνα με την Ελπίδα Αστρομερίτη είχε πολύ καλή παρουσία και με άριστες επιδόσεις στην επίθεση, έφτασε σε άνετη νίκη με 8-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι «πράσινοι» διατήρησαν τη διαφορά από τον ΑΠΟΕΛ και την Ανόρθωση στους -5 και ετοιμάζονται για το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής, απέναντι στην Ανόρθωση, στο στάδιο «Ελευθερία», την Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου 2016, στις 20:30.

Η υπεροχή της Ομόνοιας ήταν ολική απέναντι στην

Ελπίδα και με την αγωνιστική της παρουσία επιβεβαίωσε τη μεγάλη διαφορά δυναμικότητας που υπάρχει ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τους Μιτσέφσκι, Ντιέγκο και Γιάννη Ιωάννου, η Ομόνοια έβαλε τις «βάσεις» για την επιτυχία, η οποία ολοκληρώθηκε στο β’ ημίχρονο με γκολ από τους Ντιέγκο, Μιτσέφσκι, Αχιλλέα Ανδρέου και Κωνσταντίνο Ανδρέου. Στην εκπνοή οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.