Ατρόμητος-ΑΕΚ 1-1: Την έσωσε ο Τζεμπούρ!

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 1-0 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Εντουάρντο Μπρίτο στο 68', αλλά ο Ραφίκ Τζεμπούρ λύτρωσε την ΑΕΚ στο 88ο λεπτό, χαρίζοντάς της την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Παρούσα στον τελικό της 7ης Μαΐου στο ΟΑΚΑ

θα είναι η ΑΕΚ. Ο Δικέφαλος απέκλεισε τον Ατρόμητο από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά το 1-1 στο Περιστέρι. Ο Μπρίτο είχε ισοφαρίσει στο 66' το σκορ του πρώτου αγώνα, αλλά λίγα λεπτά πριν από το φινάλε ο Τζεμπούρ με κοντινό πλασέ χάρισε τη σπουδαία πρόκριση στην "Ένωση".