Αργεντινή: Πήρε το ντέρμπι η Μπόκα (VIDEO)

Στην κορυφή του πρωταθλήματος έμεινε η Μπόκα Τζούνιορς η οποία επιβλήθηκε 2-0 της Ρίβερ Πλέιτ με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Σπουδαία νίκη για την Μπόκα Τζούνιορς στο μεγάλο ντέρμπι με τη Ρίβερ Πλέιτ επί της οποίας επικράτησε 2-0 και παρέμεινε στην πρώτη θέση κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Όλα έγιναν στα τελευταία λεπτά του αγώνα καθώς οι «σενέισες» άνοιξαν το σκορ στο 84’ με γκολ του Παβόν για να γίνει… χαμός στο «Μπομπονέρα» τρία λεπτά αργότερα όταν ο Πέρεζ έκανε το τελικό 2-0.

ΜΠΟΚΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ: Οριόν, Περούσι, Κάτα Ντιάζ, Γκιγιέρμο, Μονσόν, Κούμπας, Μέλι (79’ Πέρες), Λοδέιρο, Καρίσο (68’ Παβόν), Τσάβες (61’ Γκάγκο), Οσβάλντο.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ: Μπαροβέρο, Μαμάνα, Μαϊντάνα, Πεζέλα, Φανχιόνι, Κρανεβίτερ, Σάντσες, Ρόχας, Ντριούσι (70’ Μαρτίνες), Μόρα, Γκουτιέρες (70’ Καβενάγκι).