Αποκλεισμός για ΤΣΣΚΑ, αναμονή για Λεβερκούζεν (βίντεο)

ΤΣΣΚΑ και Λεβερκούζεν αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, έτσι οι Ρώσοι αποκλείστηκαν από το Champions League και οι Γερμανοί ίσως απόψε να εξασφαλίσουν πρόκριση στους "16" με την βοήθεια της Μονακό.

Η ΤΣΣΚΑ δεν κατάφερε να πάρει νίκη και στο 3ο της εντός έδρας ματς, έτσι μετά το 1-1 με την Μπάγερ Λεβερκούζεν αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Champions League,

ελπίζοντας μόνο στο Europa League.

Όσον αφορά στους Γερμανούς, ίσως να προκριθούν απόψε στους "16" και αυτό θα γίνει αν η Μονακό νικήσει την Τότεναμ (21:45).

Ο Κέβιν Φόλαντ στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Λεβερκούζεν και ήταν αυτός που στο 80' είχε δοκάρι, αποτυγχάνοντας να της δώσει προβάδισμα για δεύτερη φορά στην Μόσχα.

Η ΤΣΣΚΑ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερη, έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Γκολοβίν στο 69' και στο 75' κατάφερενα ισοφαρίσει με την εκτέλεση πέναλτι του Μπίμπρας Νάτχο.

Τρομερή ευκαιρία έχασε ο Τζαγκόεβ στο 78' και αφού δεν έκαναν την ανατροπή, λίγο έλειψε να το πληρώσουν οι γηπεδούχοι, αλλά στο 80' ο Φολαντ αστόχησε (το δοκάρι που αναφέραμε παραπάνω).