Απίστευτη ανατροπή η Βοζνιάκι!

Στο χείλος του γκρεμού βρέθηκε η Κάρολιν Βοζνιάκι κατά τη διάρκεια του αγώνα της με τη Γιάνα Φετ, όμως κατάφερε να πάρει τελικά την πρόκριση στον τρίτο γύρο του Australian Open!

Η 21χρονη τενίστρια από την Κροατία προηγήθηκε με 5-1, 15-40 στο τρίτο σετ, όμως το πρώην Νο.1 του κόσμου έσβησε τα ματς πόιντ, κατέκτησε πέντε διαδοχικά σετ και έφτασε στη νίκη με 3-6, 6-2, 7-5.

«Είμαι ανακουφισμένη που πέρασα, πάλεψα κάθε πόντο και ανταμείφθηκα», δήλωσε η μεγάλη νικήτρια. «Η εμπειρία μου έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο. Έχω βρεθεί εκεί έξω τόσες φορές και ξέρω πώς μπορεί να αισθανόταν. Χαίρομαι που έχω άλλη μια ευκαιρία εδώ στη Μελβούρνη».

Θεωρείται ένα από τα μεγάλα φαβορί για τον τίτλο η φορμαρισμένη Κάρο (Νο.2) και ο δρόμος της προς τον τελικό δείχνει ανοιχτός! Η επόμενη αντίπαλός της θα προκύψει από το ματς ανάμεσα στη Νικόλ Γκιμπς και την Κίκι Μπέρτενς.