Α. Δημητρίου: "Ο κόσμος έχει απαιτήσεις" (ηχητικό)

Δείτε τι δήλωσε ο Ανδρέας Δημητρίου στο Ράδιο Πρώτο για το παιχνίδι με τον Απόλλωνα και τον διαιτητή του αγώνα.

"Για εμάς το 2-2 έστω και αν επιστρέψαμε από το βαρύ 0-2, δεν μας ικανοποιεί, το αποτέλεσμα δίνει προβάδισμα στον Απόλλωνα. Για εμάς η ομάδα επιβεβαίωσε τα χαρακτηριστικά της και πόσο ικανή είναι να αυξομειώνει. Δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε στις συνθήκες. Απειληθήκαμε από τον Απόλλωνα αρκετά, δεν είχαμε τη σωστή ενέργεια στο πρώτο ημίχρονο. Στο β' ημίχρονο όμως είδαμε μία ομάδα με χαρακτήρα και προσωπικότητα. Με λίγη περισσότερη προσοχή ίσως να μπορούσαμε για την ανατροπή. Ήθελε μαγκιά η επιστροφή μας. Περιμένουμε να σταματήσει να παρουσιάζεται με τόσες χτυπητές αδυναμίες. Ο κόσμος ζεστάθηκε και μας έσπρωξε στην ισοφάριση. Έχει απαιτήσεις. Μέχρι το τέλος της σεζόν μας περιμένουν μόνο ντέρμπι. Σεβόμαστε την ΑΕΚ σε μεγάλη βαθμό, είναι δύσκολο παιχνίδι, όμως είμαστε ικανοί, να φύγουμε από τη Λάρνακα με τους τρεις βαθμούς.

Ο διαιτητής με Απόλλωνα ήταν σε γενικές γραμμές καλός, οι χρόνοι καθυστερήσεων ήταν η μοναδική μας διαφωνία. Ήταν για μας κάτι που δεν μπορούσαμε να το κατανοήσουμε. Θα έπρεπε ο χρόνος να ήταν περισσότερος".