Ήταν θέμα ανωτερότητας: Πορτογαλία-Κύπρος 4-0

Βαριά ήττα από την πρωταθλήτρια Ευρώπης με 4-0 δέχθηκε σήμερα η Εθνικής μας ομάδα. ο αγώνας ήταν φιλικός και εντάσσεται στο πλαίσιο προετοιμασία της ενόψει του επίσημου αγώνα της ερχόμενης Παρασκευής κόντρα στο Γιβραλτάρ για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

Πιο κάτω η εξέλιξη του αγώνα:

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ του πρώτου μέρους

Τέλος του αγώνα.

75' αλλαγή για την Εθνική μας εκτός ο Πιέρος στη θέση του ο Οικονομίδης.

68' 4-0 για την Πορτογαλία με τον Σίλβα

66' αλλαγή και για την Εθνική μας εκτός ο

Αλεξάνδρου στη θέση του ο Ιωάννου.

66' αλλαγή για την Πορτογαλία εκτός ο Σσεντρίκ στη θέση του ο Σεμέδο.

63' 3-0 για την Πορτογαλία με τον Πίζι ο οποίος μόλις μπήκε στον αγώνα.

60' αλλαγή και για την Πορτογαλία εκτός ο Νάνι στη θέση του ο Πίζι.

60' αλλαγή για την Εθνική μας εκτός ο Χαραλαμπίδης στη θέση του ο Αβραάμ.

άρχισε το β' μέρος.

τέλος πρώτου μέρους.

43' 62% η κατοχή υπέρ των γηπεδούχων

42' Η Πορτογαλία διπλασιάζει τα τέρματα της. Ο Μουτίνιο και πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ σκοράρει σε βάρος της Εθνικής μας.

32' Κεφαλιά του Νάνι, λίγο πάνω απ' την εστία

31' Ο Σεντρίκ προλαβαίνει τον Χαραλαμπίδη που βρέθηκε φάτσα με τον Πατρίσιο

29' Δύσκολη απόκρουση του Γιωργαλλίδη σε κοντινό σουτ του Μπερνάρδο

28' Nάνι και Σίλβα δεν εκμεταλλεύτηκαν την σέντρα από τα δεξιά για να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα.

3' ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι σκοράρουν με το καλημέρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουτίνιο

Έναρξη αγώνα

Η 11αδα της Πορτογαλίας: Rui Patrício, Cédric (66' Semedo), José Fonte, Luís Neto, Eliseu, João Mário (46' A. Gomes), Danilo (46' W. Carvalho), João Moutinho (46' A. Silva), Bernardo Silva (46' G. Martins), Nani (60' Pizzi), André Silva.

Η 11αδα της Εθνικής μας: Γιωργαλλίδης, Δημητρίου, Λαίφης, Κατελάρης, Αλεξάνδρου (66' Ιωάννου), Μαρκάσα, Αρτυματάς, Χ.Κυριάκου (61' Μυτίδης) Μακρής (70' Εγγλέζου),, Χαραλαμπίδης (60' Αβραάμ), Σωτηρίου (75' Οικονομίδης).