Νίκη της Ανόρθωσης επί της Πογκόν (βιντεο)

Με νίκη αποχαιρέτησε την Πολωνία η Ανόρθωση. Η ομάδα του Αντρέ Πάους ολοκλήρωσε την προετοιμασία στην Πολωνία επικρατώντας της Πογκόν με 1-0 με γκολ που σημείωσε ο Ντλοβού στο 50’ της αναμέτρησης. Στις 6 και 30 σήμερα το απόγευμα η αποστολή της Κυρίας θα ξεκινήσει το ταξίδι της επιστροφής στης στην Κύπρο.

Στα δυσάρεστα του αγώνα και για τον Αντρέ Πάους περνά ο τραυματισμός του Τόνι Κάλβο. Ο Ισπανός επιθετικός τραυματίστηκε στο 18ο λετπό της αναμέτρησης (κτύπημα

στο πόδι) και αύριο με την επιστροφή της ομάδας στην Κύπρο θα περάσει από ιατρικές εξετάσεις για να διαπιστωθεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του.

Ποιοι ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν σήμερα: Κόπριβετς, Μούρα (60' Τζανακάκης), Χόλγκερσον, Λέο, Νούχου (57' Οικονόμου), Μαϊσουράτζε, Κάλβο (18' Π. Κωνσταντίνου - 79' Μαραγκός), Μακρής (88’ Αντρέου), Αβραάμ (79' Φ. Κυριάκου), Αμπουρτζάνια, Ντλοβού.

Το φιλμ του αγώνα.

Τέλος του αγώνα και νίκη για την Ανόρθωση με 1-0.

88’ Αλλαγή για την Ανόρθωση, Αντρέου εντός, εκτός ο Μακρής

79' Το 0-1 για την Ανόρθωση παραμένει.

75' Αλλαγές για την Ανόρθωση, εντός οι Μαραγκός και Κυριάκου στις θέσεις των Κωνσταντίνου και Αβραάμ.

Σουτ του Αβραάμ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κορνερ.

60' Δοκάρι για την Πογκόν.

Αλλαγή για την Ανόρθωση, Ντε Μούρα εκτός, στη θέση του ο Τζανακάκης.

Καλή ευκαιρία για την Ανόρθωση…ο Κωνσταντίνου έκανε το σουτ με τα πόδια ο τερματοφύλακας την Πογκόν σε κόρνερ.

Αλλαγή για την Ανόρθωση. Οικονόμου εντός, Νούχου εκτός

50’ 0-1 Ανοίγει το σκορ η Ανόρθωση με τον Νλοβού με πλασέ.

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους. 0-0

44΄Απευθείας εκτέλεση φαουλ του Μούρα…η μπάλα λίγο έξω.

41’ Καλό σουτ από τον Κωνσταντίνου…μόλις έξω.

37’ Η Ανόρθωση πετυχαίνει γκολ με τον Μακρή…ωστόσο ο βοηθός έδειξε ότι πέρασε η μπάλα εκτός γηπέδου στην σέντρα του Ντλοβού.

33' Το 0-0 παραμένει.

28’ Κεφαλιά του Αβραάμ…η μπάλα έξω. Την σέντρα ο Ντλοβού.

24’ Καλύτερη η Ανόρθωση. Έκανε προϋποθέσεις προς την αντίπαλη εστία. Κρατά περισσότερο την μπάλα από τον αντίπαλο.

19' To 0-0 παραμένει.

18' Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση, εκτός ο Κάλβο στη θέση του ο Κωνσταντίνου.

13' Σουτ του Μακρή αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας

11αδα για την Ανόρθωση: Κόπριβετς, Μούρα, Χολγκερσον, Λέο, Νούχου, Μαϊσουράτζε, Κάλβο, Μακρής, Αβραάμ, Αμπουρτζάνια και Ντλοβού

Η ενημέρωση γίνεται από το γραφείο τύπου της ομάδας.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Ανόρθωσις - Πογκόν: ΠροθέρμανσηPosted by Anorthosis Famagusta - Official on Sunday, August 9, 2015