Δοκιμές Καϊάφα σε λευκή ισοπαλία(Φωτος)

Μόνο πρόβα τζενεράλε, ενόψει του αγώνα της πρεμιέρας κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα, δεν ήταν το σημερινό φιλικό με τη Δόξα (0-0) για την Ομόνοια. Ο Κώστας Καϊάφας έδωσε και σήμερα χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του, όπως και αρκετούς νεαρούς, ενώ πραγματοποίησε και αρκετές εσωτερικές αλλαγές κατά τη διάρκεια του αγώνα, χρησιμοποιώντας αρκετούς παίκτες σε περισσότερες από μία θέση.

Ο Ράμος έπαιξε δεξί μπακ και ακραίος επιθετικός, ο Λομπιανίζτε σαν στόπερ και ακολούθως μετακινήθηκε στο δεξί

άκρο, ο Κατεlλάρης έπαιξε αρχικά κόφτης και μετά στο κέντρο της άμυνας, ο Ασίς έπαιξε στον άξονα και στα φτερά, ο Φιλιώτης έπαιξε αριστερό μπακ (με τη Ερμή έπαιξε στο κέντρο), ο Σκέμπρι έπαιξε στην κορυφή της επίθεσης.
Όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο. Ο τεχνικός της Ομόνοιας συνέχεια τις δοκιμάες και στην επανάληψη, πραγματοποιώντας αρκετές αλλαγές.
Όσον αφορά το παιχνίδι, ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ. Χωρίς ρυθμός στη μεγαλύτερή του διάρκεια, αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες, ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες (κυρίως με μακρινά σουτ και στημένες φάσεις απειλήθηκαν οι τερματοφύλακες), μάλλον φυσιολογικά τελείωσε 0-0.

Εκτός αποστολής ήταν οι τραυματίες Πέρες, Ρούνιε, Γκουλον που είναι στο εξωτερικό για θεραπεία και επιστρέφει αρχές της εβδομάδας

ΟΜΟΝΟΙΑ: Παναγή (55'' Γιωργαλλίδης), Ράμος (55'' Δημητρίου), Παναγιώτου, Λομπτζιανίτζε, Μεντί (46'' Μουλαζίμης), Κατελάρης (46'' Οικονομίδης), Φυλακτού, Μπεμπέ (46'' Εζέ), Κιρμ (69'' Ρουσιάς), Ασίς (46'' Φοφανά), Σκέμπρι (46'' Σέρινταν).

Η εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης

Στις 19:00 αρχισε το φιλικό παιχνίδι της Ομόνοιας με αντίπαλο τη Δόξα, που θα διεξαχθεί στο Μακάρειο στάδιο

Τέλος φιλικού αγώνα, 0-0

Στο 90' σουτ του Οικονομίδη η μπάλα έξω

70 το 0-0 παραμένει

Στο 69' ο Ρουσιας στη θέση του Κιρμ.

Στο 55' είχε περάσει ο Δημητρίου στη θέση του Ράμος.

Εκτέλεση φάουλ από τον Κιρμ, αποκρούει ο τερματοφύλακας στο 56'.
Στο 48' από το δεύτερο δοκάρι σουτ για τη Δόξα, η μπάλα έξω,

Έξω οι Μεντί, Κατελάρης, Μπεμπέ, Ασίς και Σκέμπρι

Με την έναρξη του β´ ημιχρόνου μέσα οι Μουλαζίμης, Οικονομίδης, Εζέ, Φοφανά και Σέρινταν για την Ομόνοια

Τέλος ημιχρόνου (0-0)

Στο 45' Κιρμ εκτέλεσε φάουλ, όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 42' διπλή απόκρουση του Παναγή σε εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες.