Έχασε την ευκαιριά ο Απόλλωνας (Απόλλων-Ερμής 2-2)

Απόλλωνας και Ερμής έμειναν στο 2-2 με τον Απόλλωνα να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανεβεί στην κορυφή μετά την ισοπαλία μεταξύ Ανόρθωσης και ΑΠΟΕΛ (3-3).

Ο Ερμής προηγήθηκε στο 11' με τον Ονίλο να εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Απόλλωνας με σκόρερ τον Λόπες ισοφάρισε σε 1-1.

Δυο λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Μανού έκανε το 2-1, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ισοφάρισε εκ νέου με τον Μερκή.

Παρά τις πολλές χαμένες ευκαρίες και απο τις δυο ομάδες το σκορ έμεινε στο 2-2. Ο Απόλλωνας πίεσε, βρήκε τις ευκαιρίες ωστόσο δεν μπόρεσε να πετύχει άλλο γκολ.

Απο την άλλη ο Ερμής είχε μια πολύ καλή παρουσία και έχασε σπουδαίες ευκαιρίες να πάρει τη νίκη

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ Απόλλων και Ερμή για την 6η αγωνιστική των πλεϊ οφ