Επιτέλους νίκη για Ντιμιτρόφ – VIDEO

Τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων συνεχόμενων ηττών στο ATP Tour, έβαλε ο Βούλγαρος

Συγκλονιστική νίκη πέτυχε ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, για τον 1ο γύρο του Mexico Open στο Λος Κάμπος, κόντρα στον Αμερικανό Στιβ Τζόνσον.

Το πρώην Νο3 και νυν Νο57 της παγκόσμιας κατάταξης, επικράτησε 7-6(4), 4-6, 7-6(5) του αντιπάλου του μετά από δυόμιση ώρες συναρπαστικής μάχης στο κεντρικό court και προκρίθηκε στο 2ο γύρο της ATP

250 διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει το Νο2 του ταμπλό, Γκουίντο Πέγια.

Ο Ντιμιτρόφ είχε την ευκαιρία να κλείσει το ματς, όταν είχε match point στο 5-3, 40/30 του καθοριστικού σετ, με break που πέτυχε στο 6ο game (4-2), ωστόσο ο Τζόνσον ισοφάρισε και κατάφερε να πάει το σετ στο tie break. Εκεί, ο Ντιμιτρόφ έκανε σπουδαίο παιχνίδι και πανηγύρισε έξαλλα τη νίκη του.

Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο Χουάν Ιγκνάσιο Λοντέρο κερδίζοντας 3-6, 6-2, 6-3 το Νο6 του ταμπλό, Κρίστιαν Γκαρίν ενώ ο Ράντου Άλμποτ επικράτησε 7-5, 2-6, 6-0 του Γιάνκο Τιπσάρεβιτς που αγωνίζεται με protected ranking στο κυρίως ταμπλό.

ΜEXICO OPEN DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (-9h)

The post Επιτέλους νίκη για Ντιμιτρόφ – VIDEO appeared first on Tennis24.