NextGen Finals: Νίκη σε…54 λεπτά για Στρίκερ (vids)

Ο Ντόμινικ Στρίκερ άφησε πίσω του την ήττα της πρεμιέρας από τον Ιταλό Φλάβιο Κομπόλι, ξεσπώντας στον επίσης Ιταλό, Λούκα Νάρντι με 4-1, 4-1, 4-2 σε μια αναμέτρηση που κράτησε μόλις 54 λεπτά και ήταν η μικρότερη σε διάρκεια στην ιστορία της διοργάνωσης.

In a hurry @DominicStricker claims the fastest victory in #NextGenATPFinals history, seeing off Nardi in 54 minutes. pic.twitter.com/Gr4BhHo9Qj

Tennis

TV (@TennisTV) November 29, 2023

Ο Ελβετός και Νο94 του κόσμου, άνοιξε λογαριασμό στα φετινά NextGen Finals, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 79% κερδισμένους πόντους στο πρώτο service (22/28) και 63% στο δεύτερο, έσβησε και τις 4 προσπάθειες για break του Νάρντι, ενώ από την πλευρά του εκμεταλλεύτηκε τις 4 από τις 6 ευκαιρίες για break.

To ίδιο εύκολα ολοκλήρωσε τη νίκη του και ο Γάλλος Άρθουρ Φις, με τον Νο1 του ταμπλό να επικρατεί του Κομπόλι με 4-1, 4-2, 4-2 μετά από 60 λεπτά σημειώνοντας την 2η νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο Green Group

Στο Red Group ο Ιορδανός, Αμπντουλάχ Σελμπάι, κατακτώντας τα τελευταία 8 games του αγώνα κόντρα στον Αμερικανό Άλεξ Μίτσελσεν, σημείωσε την πρώτη νίκη του στη διοργάνωση επικρατώντας με 4-2, 1-,4 4-0, 4-0.

Στο τελευταίο παιχνίδι του προγράμματος της Τετάρτης ο Σέρβος Χαμάντ Μετζέγιοβιτς έκανε το 2 στα 2 κερδίζοντας τον Γάλλο Λούκα βαν Ας με 4-2, 2-4, 4-3(7), 4-1 σημειώνοντας την 2η νίκη του στον όμιλο.

NEXT GEN ATP FINALS DRAWS & RESULTS | SCHEDULE (+1h)

The post NextGen Finals: Νίκη σε…54 λεπτά για Στρίκερ (vids) appeared first on Tennis24.