ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΥΡΩΠΗ | "Τρένο" η Ιγκοκέα, άνετα η παρτιζάν

Την ξέφρενη πορεία της συνέχισε η Ιγκοκέα η οποία άλωσε το Ζάγκρεμπ επικρατώντας με 78-87 της Τσιμπόνα για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τρίποντο του Κοβάσεβιτς με 22-19.

Στη συνέχεια και μετά το 14ο λεπτό η Ιγκοκέα με ένα ξέσπασμα προηγήθηκε ακόμα και με 12 πόντους διαφορά 26-38. Το ημίχρονο τελείωσε 26-36.

Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ, με τους γηπεδούχους να μην

μπορούν να ελέγξουν το ρυθμό του παιχνιδιού σε κανένα σημείο.

Η Ιγκοκέα είχε για πρώτο σκορερ και καλύτερο παίκτη της τον Μπράνκο Γιόροβιτς με (23π.).

Από την πλευρά της η Παρτιζάν με κορυφαίο παίκτη τον Λούσιτς (16π) νίκησε με 83-69τη Ζολνόκι, ενώ ο συμπολίτης της Ερυθρός Αστέρας ηττήθηκε από τη Ραντνίτσκι με 80-75.