Ισοπαλία με Ελβετία η Κύπρος

Τον τέταρτο βαθμό της σε πέντε αγώνες στον προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ πήρε η Κύπρος, που αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την πρωτοπόρο Ελβετία.H ομάδα του Νίκου Νιόπλια άντεξε στην πίεση που άσκησαν οι φιλοξενούμενοι στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Τη μεγαλύτερη ευκαιρία, πάντως, δημιούργησε η Κύπρος στο 32ο λεπτό, όταν ύστερα από ωραία συνεργασία Χριστοφή - Μακρίδη, ο τελευταίος σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.ΚΥΠΡΟΣ: Γιωργαλλίδης, Θεοφίλου, Τζούνιορ, Η. Χαραλάμπους, Ντομπρασίνοβιτς, Νικολάου, Μακρίδης, Λαμπάν, Σολωμού (54'Εφραίμ), Χαραλαμπίδης (75'Αλεξάνδρου), Χριστοφή.ΕΛΒΕΤΙΑ: Σόμερ, Ινλέρ, Στόκερ, Φον Μπέργκεν, Εμεγχάρα (46'Ξιάκα), Σακίρι, Μπεχράμι (76'Ντερντιγιόκ), Λιχστάινερ, Τζουρού (53'Σεντέρος), Σεφέροβιτς, Ροντρίγκεζ.