ΠΑΡΤΙΖΑΝ | "Ζωντανή" η Παρτιζάν

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ η Παρτιζάν κατάφερε να πάρει τη νίκη επί της Μπουντιβέλνικ εύκολα με 76-61, παραμένοντας ζωντανή όσο αναφορά την υπόθεση πρόκριση.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν ισχνό προβάδισμα, καθώς οι Ουκρανοί έμεναν κοντά στο σκορ, κλείνοντας την πρώτη περίοδο με σκορ 17-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και έχοντας ως όπλο τους την επίθεση έχτισαν προβάδισμα, κλείνοντας το πρώτο μέρος στο +15 (42-27).

Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν ακόμα καλύτερα για τους παίκτες του Ντούσκο Βουγιόσεβιτς, οι οποίοι

είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, κρατώντας χαμηλά στο σκορ τους Ουκρανούς, οι οποίοι είχαν παραδοθεί στις ορέξεις των αντιπάλων τους (59-37 στο φινάλε του τρίτου δεκαλέπτου). Η τέταρτη περίοδος έγινε… για να γίνει, με την Παρτιζάν να παίρνει τη νίκη με 76-61.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 42-27, 59-37, 76-61.

Παρτιζάν (Βουγιόσεβιτς): Αρανίτοβιτς 2, Λοβέρν 18(8 ριμπ.), Ντάλο 2, Μιλουτίνοφ 7, Μιλοσάβλιεβιτς 14(2), Μπογκντάνοβιτς 15(2), Γκάγκιτς 2, Μούσλι 6, Σάλιτς, Άντριτς, Κίνσεϊ 10, Μπεζμπράντιτσα.

Μπουντιβέλνικ (Μπαγκάτσκις): Αχέρν 6, Λαβρίνοβιτς 11, Σαλένγκα 11, Γκορμπένκο, Στρέλνιεκς 7(1), Ανισίμοφ 6, Λεμπεντίντσεφ 2, Τιστσένκο, Κουκ 8(1), Μάιναρντ 8, Σάμερς 2.