ΜΙΚΡΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ | Παίδες: "Λύγισαν" στο τέλος

Πάλεψε αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο "λύγισε" η Εθνική ομάδα των Παίδων, η οποία ηττήθηκε με από την Γερμανία στο δεύτερο παιχνίδι για την φάση των "12" του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (U16)

Οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο δεν παρουσίαζαν μεγάλες διαφορές και βρίσκονταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκειά του.

Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και η δεύτερη περίοδος με την ομάδα του Μάνου Μανουσέλη να εμφανίζεται κάπως πιο βελτιωμένη αλλά να μην μπορεί να πάρει κεφάλι στο σκορ, το οποίο ήταν ισόπαλο 23-23 στο τέλος του ημιχρόνου.

Με τις δύο ομάδες να βαδίζουν χέρι χέρι στο σκορ συνεχίστηκε και το δεύτερο ημίχρονο αλλά η Γερμανία με 1.30" πριν από την λήξη, πήρε προβάδισμα 10 πόντων (53-43), που κατάφερε να διατηρήσει ως το τέλος και να πάρει τελικά τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-14, 23-23, 39-36, 58-47