ΚΑΝΤΟΥ | Ο Μαρκοϊσβίλι νίκησε τον Κάρολ και βοήθησε το "τριφύλλι"

Τι και αν ο Τζέισι Κάρολ έκανε ό,τι ήθελε και σημείωσε 24 πόντους; Ο Μανουτσάρ Μαρκοϊσβίλι ήταν το αντίπαλο δέος (23π.) και πήρε από το χέρι την Καντού και την οδήγησε στη νίκη επί της Ρεάλ με 76-70, γεγονός που βολεύει πάρα πολύ τον Παναθηναϊκό, ο οποίος μπορεί να τερματίσει ακόμα και στην πρώτη θέση του ομίλου του.

Καντού και Ρεάλ Μαδρίτης πήγαιναν χέρι- χέρι κατά την διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου, το τέλος του οποίου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 20-18. Στην δεύτερη περίοδο οι παίκτες της Καντού κατάφεραν να βρουν τους επιθετικούς διαδρόμους

και πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας διαφορά επτά πόντων (42-35).

Μετά από την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η ιταλική ομάδα έδειξε μεγαλύτερη διάθεση και μπόρεσε να αυξήσει το προβάδισμά της, αλλά ένα σερί 0-6 που έτρεξε η Ρεάλ από το 27ο λεπτό, έφερε την «βασίλισσα» στο τέλος της περιόδου να προηγείται με 55-56. Το τέταρτο δεκάλεπτο δεν ήταν αποδοτικό για καμία από τις δύο ομάδες, αλλά η Μάλαγα ήταν μπροστά με 66-62 στο 36ο λεπτό. Η Καντού κατάφερε να πάρει τη νίκη με 76-70.