ΜΑΚΑΜΠΙ Τ.Α. | Στο ρελαντί την Πρόκομ

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ έπαιξε όσο χρειάστηκε απέναντι στην Πρόκομ, έκανε ό,τι ήθελε μέσα στο παρκέ στην τέταρτη περίοδο και έφτασε στη νίκη με το εντυπωσιακό 73-89.

Η Πρόκομ ήταν η απόλυτη κυρίαρχος της αναμέτρησης για 30 λεπτά, καθώς είχε βρει τους τρόπους να περιορίσει τα επιθετικά ατού της Μακάμπι και παράλληλα να φτάνει ως το καλάθι της αντίπαλης ομάδας. Οι παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ, όμως, είχαν αντίθετη άποψη και στην τελευταία περίοδο όχι μόνο κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, αλλά έχτισαν και μια διαφορά ασφαλείας καθώς στο 36ο λεπτό ήταν μπροστά με 67-79. Η Μακάμπι έφυγε με τη νίκη με 73-89 από την έδρα της Πρόκομ και πλέον θέλει να ηττηθούν οι Σιένα και η Μάλαγα για να κατακτήσει την πρώτη θέση του β’ ομίλου.