Ιβκοβιτς: "Παίξαμε σαν να φοβόμασταν"

Το τελικό σκορ (94-64) δεν αφήνει πολλά περιθώρια για κριτική στον αγώνα και ο Ντούσαν Ιβκοβιτς αρκέστηκε στο να τονίσει ότι ο Ολυμπιακός έπαιξε σαν φοβισμένος κόντρα στην ΤΣΣΚΑ αλλά ότι πρέπει να συνεχίσει την προσπάθειά του.

"Θέλω να συγχαρώ την ΤΣΣΚΑ για το σπουδαίο παιχνίδι. Συμβαίνει πολύ σπάνια αυτό το παιχνίδι με τέτοια ποσοστά. Έχασαν μόλις τέσσερα σουτ στο πρώτο ημίχρονο. Εμείς παίξαμε με 11 παίκτες στο πρώτο ημίχρονο και κάναμε μόλις έξι φάουλ. Ήταν σαν να φοβόμαστε. Πρέπει να συνεχίσουμε. Ξέρουμε πως μπορούμε να παίξουμε καλύτερα. Έχουμε πολλά σπουδαία παιχνίδια μπροστά μας και πρέπει να συγκεντρωθούμε.

Για μένα ήταν πολύ συναισθηματικό να επιστρέψω εδώ. Πέρασα τρία όμορφα χρόνια εδώ και χάρηκα που είδα καλούς φίλους", ήταν το σχόλιο του Σέρβου προπονητή του Ολυμπιακού μετά το τέλος της αναμέτρησης εναντίον της ΤΣΣΚΑ.