Greeks Abroad | Ισοφάρισε η Σιένα

Η Σιένα επικράτησε με 72-66 της Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο και ισοφάρισε την σειρά σε 3-3 για τα πλει οφ του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Σιένα ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα του παιχνιδιού κατάφερε στο ημίχρονο να πάρει διαφορά 13 πόντων (40-27). Στο τρίτο δεκάλεπτο η Μιλάνο προσπάθησε να κάνει την ανατροπή, μειώνοντας τη διαφορά στους 4 (55-51). Στην τελευταία περίοδο η Σιένα κρατούσε το προβάδισμα με την Μιλάνο να μην μπορεί σε κανένα σημείο της τέταρτης περιόδου να πάρει κεφάλι στο σκορ. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Ντάνιελ Χάκετ με 18 πόντους. Πρώτος σκόρερ της Μιλάνο ήταν ο Αλεσάντρο Τζεντίλε με 18 ενώ πολύ καλός ήταν ο Γιάννης Μπουρούσης (16 π., 7 ριμπ.). Στα ρηχά κυμάνθηκε η απόδοση του Αντωνη Φώτση (2π., 5 ριμπ.).