ΓΑΛΛΙΑ | Δύσκολα Ντιζόν και Λε Μαν

Η Ντιζόν "λύγισε" την αντίσταση της Ροάν με 71-61, ενώ η Λε Μαν επικράτησε στην έδρα της Ναντέρ με 74-80.

Η Ροάν έβαλε δύσκολα στη Ντιζόν για 30 λεπτά, αλλά οι γηπεδούχοι πάτησαν το “γκάζι” στην τελευταία περίοδο και κατάφεραν έτσι να φτάσουν στη νίκη με 71-61. Πρώτος σκόρερ της Ντιζόν ήταν ο Τζέρεμι Λελούπ με 22 πόντους, ενώ από την Ροάν ξεχώρισε ο Ματ Χάουαρντ με 13 πόντους.

Η Λε Μαν τα βρήκε "σκούρα" απέναντι στη Ναντέρ αλλά έφυγε με το διπλό στις αποσκευές της με 74-80.

Η Λε Μαν ουσιαστικά “καθάρισε” το ματς στην τρίτη περίοδο, όπου κατάφερε να χτίσει μια διαφορά ασφαλείας. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν Καμ Λονγκ με 20 πόντους. Για την Ναντέρ οι Κρις Ολιβερ και Κρις Ουόρεν σημείωσαν από 15 πόντους ο καθένας.