ΕΟΚ | Πανελλήνιο Παίδων: Επική ανατροπή για Ηράκλειο

Σημαντική νίκη πήρε το Ηρακλείο απέναντι στον Μαντουλίδη, καθώς επικράτησε με 70-60, στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της 4ης μέρας των αγώνων του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Η κρητική ομάδα δεν ξεκίνησε καλά το ματς απέναντι στο Μαντουλίδη και χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι το Ηράκλειο έμεινε χωρίς πόντο από το 2ο μέχρι το 12ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μαντουλίδης έλεγξε τον ρυθμό αλλά στο 37ο λεπτό το Ηράκλειο

πέρασε μπροστά και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 70-60. Το Ηράκλειο πλέον μπορεί να διεκδικήσει τον τίτλο την Κυριακή (22/04) απέναντι στον Πανιώνιο, με την προϋπόθεση ότι ο Παναθηναϊκός θα κάνει μια ακόμη ήττα.

Διαιτητές: Τσιαπλής-Γερακίνης
ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Σηφομιχελάκης): Σταράκης 15(1), Τσαγκαράκης, Βερυκοκίδης, Θεοδωρίδης 7(1), Αλετράς, Κριτσωτάκης 3, Κολαρετάκης 1,Πουλής, Φραγκιαδάκης 22(1), Στρατάκης 9, Παπαδούλης 13(1).
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Κοκκινόπουλος): Γεροθανάσης 2, Κυρίδης 2, Βουδούρης, Βενετόπουλος, Παπαδόπουλος 4, Καμάρας, Γκαβέζος 5, Ρεφατλάρι 9(1), Συρόπουλος 17, Γκολιάς, Μούτσογλου 1, Ανδρεάδης 20.