Greeks Abroad | Νίκη και πρόκριση για την Λοκομοτίβ Κουμπάν

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν ήταν η ομάδα που επικράτησε με 68-64 επί της Ούνιξ Καζάν και εξασφάλισε την πρόκρισή της στην επόμενη φάση των πλέι οφ κάνοντας το 3-1.

Εξαιρετικοί ήταν και οι τρεις Έλληνες που αγωνίστηκαν στον αγώνα με τον Νικ Καλάθη να πετυχαίνει 13 πόντους για τους νικητές και τους Κώστα Καϊμακόγλου και Ιαν Βουγιούκα να πετυχαίνουν 16 και 10 πόντους αντίστοιχα. Η Ούνιξ ήταν η ομάδα που έκανε καλύτερο ξεκίνημα στο παιχνίδι και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 29-42. Στο τρίτο δεκάλεπτο η εξαιρετική άμυνα των γηπεδούχων και ένα επιμέρους 23-7 έδωσε αέρα 3 πόντων (52-49) με το τέλος της τρίτης περιόδου. Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ με την Λοκομοτίβ να έχει σταθερό προβάδισμα και να παίρνει στο τέλος τη νίκη όντας καλύτεροι στις λεπτομέρειες έναντι των αντιπάλων τους.