ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ | Άνετα και με διαφορά

Αν και ξεκίνησε νωθρά, η Μπάμπεργκ με "γκάζια" σε δεύτερη και τρίτη περίοδο νίκησε με 84-70 το Στρασβούργο, πήρε την πρώτη νίκη για τη φετινή σεζόν στην Ευρωλίγκα.

Οι πρωταθλητές Γερμανίας με ένα εμφατικό επιμέρους σκορ 27-6, προσπέρασαν τη Στρασμπούρ και το αρχικό τους μούδιασμα έκλεισαν το ημίχρονο με 43-29.

Συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό και με τον Τζαμάρ Σμιθ να έχει κέφια, έφτασαν στο +21 (66-45) με τη λήξη της τρίτης περιόδου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ψαλιδίσουν τη διαφορά στους 13 (69-56) στο πρώτο τρίλεπτο του τέταρτου δεκαλέπτου, αλλά… μέχρι εκεί.