ΑΡΗΣ | Ήττα από τη Μπάνβιτ του Ιτούδη

Ο Αρης γνώρισε τη δεύτερή του ήττα με σκορ 64-82 από τη Μπάνβιτ του Δημήτρη Ιτούδη για τη δεύτερη αγωνιστική του «Domreiter Cup 2013» που διεξάγεται στη Γερμανία.

Ο Αρης κατάφερε να αντισταθεί στην Μπάνβιτ μόνο για 15΄ παιχνιδιού καθώς από εκεί και μετά η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έβγαλε στο γήπεδο την ανωτερώτητά της. Το ημίχρονο βρήκε τους Τούρκους να προηγούνται με 31-46 καθώς οι "κίτρινοι" κόλλησαν επιθετικά στο

τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Μπάνβιτ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό ανεβάζοντας τη διαφορά στο +27 41-68. Ο Αρης προαπάθησε να μαζέψει τη διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο μειώνοντας σε 60-75, όμως η Μπάνβιτ αντέδρασε και πάλι διαμορφώνοντας το τελικό 64-82.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 31-46, 49-63, 64-82

Άρης (Αγγέλου): Μποχωρίδης Ε. 7 (0/4τρίπ., 5ρ., 3ασ.), Πελεκάνος 10 (1/3τρίπ.), Γκίκας 4 (0/4τρίπ., 2λ.), Τσακαλέρης 2 (0/2τρίπ., 8ρ., 2ασ.), Ασημακόπουλος 3 (1/3τρίπ., 2ασ.), Πουλιανίτης 2, Χαρίσης 13 (9ρ., 4λ.), Λαρεντζάκης 3 (1/3τρίπ.), Βεζένκοφ 10 (0/3τρίπ.), Μούρτος 2, Αθηναίου 8 (2/7τρίπ., 2λ.)