Greeks Abroad | Θετικός παρά την ήττα ο Ταπούτος

Η Τουρκ Τέλεκομ επικράτησε της Ολίν Εντιρνέ με 81-78 για την 8η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος, αλλά χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση (κ.α. 70-70) για να κάμψει την αντίσταση των φιλοξενούμενων.

Η Τουρκ Τέλεκομ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά η Ολίν με επιμέρους σκορ 9-20 στην τρίτη περίοδο, μείωσε την διαφορά και κατάφερε να οδηγήσει τελικά το ματς στην παράταση. Εκεί όμως οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πήραν τελικά τη νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Ντάνιελ Μπράουν με 29 πόντους ενώ για την Ολίν ξεχώρισαν ο Μεχμέτ Γιαγκμούρ, ο Μπερίκ Γιαρανγκούμ και ο Ντέιβιντ Γιέλινεκ με 17 πόντους έκαστος. Ο Χρήστος Ταπούτος σε 22.49 λεπτά συμμετοχής, είχε 4 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.