Greeks Abroad | Ηττα από Ουλμ για τη Βαρέζε του Σάκοτα

Η Βαρέζε του Ντούσαν Σάκοτα παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου καθώς υπέστη της 6η της ήττα σε 7 αγώνες με 77-65 από την Παρί Λεβαλουά.

Οι δύο ομάδες μπήκαν "μουδιασμένες" στο πρώτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να παρουσιάσουν κακό θέαμα (14-11). Η γαλλική ομάδα όμως συνήλθε γρήγορα και με ένα επιμέρους 21-11 στη δεύτερη περίοδο πήρε διαφορά ασφαλείας 13 πόντων (35-22). Το θέαμα βελτιώθηκε αισθητά στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Βαρέζε να καταφέρνει να μειώσει κατά 4 πόντους τη διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο (58-49), χωρίς

ωστόσο να φτάνει σε κανένα διάστημα του παιχνιδιού να διεκδικήσει τη νίκη επί των αντιπάλων της. Πρώτο βιολί για τους Γάλλους ο Αντριου Αλμπισι με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 31:01, ενώ για τη Βαρέζε ο Κλάρκ είχε 18 πόντους με 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 28:51. Ο Ντούσαν Σάκοτα αγωνίστηκε για 6:58 έχοντας 0/3 τρίποντα και 1 λάθος.