Greeks Abroad | Ένας Μπουρούσης δεν φέρνει την άνοιξη…

Τι κι αν ο Γιάννης Μπουρούσης πραγματοποίησε ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση; Η Εμπόριο Αρμάνι γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τη Ρέτζιο Εμίλια με σκορ 79-61, για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Ο 29χρονος σέντερ έκανε μεγάλη ζημιά στους φιλοξενούμενους και ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας του Σέρτζιο Σκαριόλο, καθώς πέτυχε 17 πόντους (2/3 βολές, 6/11 δίποντα, 1/2 τρίποντα), μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ και έκανε 2 τάπες σε 25 λεπτά συμμετοχής. Ωστόσο, το Μιλάνο δέχτηκε επί μέρους σκορ 20-8 στο τέταρτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να φύγει με σκυμμένο το κεφάλι από το παρκέ.

Ο έτερος Έλληνας της Εμπόριο Αρμάνι, ο Αντώνης Φώτσης, έπαιξε 23 λεπτά καταγράφοντας 5 πόντους με 1/4 δίποντα, 1/4 τρίποντα και 3 ριμπάουντ.