Greeks Abroad | Δεν άντεξε η Λιμόζ κόντρα στην Σαλόν

Η Σαλόν/Σαονέ αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Λιμόζ, η οποία πάλεψε με όλες τις δυνάμεις, καθώς επικράτησε με 83-77.

Η Σαλόν/Σαονέ είχε τα ηνία στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς, αλλά στην δεύτερη περίοδο οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη αντέδρασαν και μείωσαν σε 49-45. Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Λιμόζ κατάφερε να κλείσει την άμυνά της, περιορίζοντας τα ατού της πρωταθλήτριας Γαλλίας και είχε προβάδισμα έντεκα πόντων (58-69). Στην τελευταία περίοδο, όμως η Σαλόν βρήκε τις επιθετικές λύσεις από τους Σκιλμπ και Μπανκς και έφτασε στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ της Σαλόν ήταν ο Μπλέικ Σκιλμπ με 22 πόντους και τον ακολούθησε ο Σέντρικ Μπανκς με 20 πόντους. Από την ομάδα των Παναγιώτη Γιαννάκη και Νίκου Λινάρδου ξεχώρισε ο Κάιλ ΜακΑλάρνι με 15 πόντους. Ο Αγγελος Τσάμης στα 16 λεπτά που συμμετείχε σημείωσε τέσσερις πόντους.