Ξανά χρυσοί Κοτσιλιάνο/Ζουπάνη και Κις/Μεθενίτη

Η αρχή έγινε στο Allou Fun Park και συνεχίστηκε στην Ερμούπολη της Σύρου, όπου στο δεύτερο Masters του πανελληνίου Σιρκουί Μπιτς βόλεϊ τα φαβορί επικράτησαν κερδίζοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους.Στην κατηγορία των ανδρών οι Γιώργος Κοτσιλιάνος και Νίκος Ζουπάνης επικράτησαν με 2-1 σετ (21-12, 19-21, 15-13) των Παπαδημητρίου/Σακόγλου. Αν και οι Κοτσιλιάνος/Ζουπάνης ξεκίνησαν πολύ καλά στο πρώτο σετ
οι αντίπαλοί τους είχαν την απάντηση, ισοφαρίζοντας. Ωστόσο στο τρίτο σετ μετά από κάποια λάθη και από τα δύο δίδυμα οι Κοτσιλιάνος/Ζουπάνης πανηγύρισαν την δεύτερη νίκη τους.Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχαν στον τελικό των γυναικών οι Κάταλιν Κις και Πηγιάνα Μεθενίτη που επικράτησαν των Γκότζη/Δηλαβέρη με 2-0 σετ (21-19, 21-16). Στο πρώτο σετ αντιμετώπισαν κάποιες δυσκολίες από τις Γκότζη/Δηλαβέρη, όμως στο δεύτερο πήραν το προβάδισμα και νίκησαν σχετικά εύκολα με 21-16.Να σημειωθεί ότι ο κόσμος αγκάλιασε για ακόμη μία φορά τη διοργάνωση, καθώς στην πλατεία Μιαούλη βρέθηκαν πάνω από 2.500 θεατές.Επόμενος σταθμός του πανελληνίου Σιρκουί είναι η Χαλκιδική με τους αγώνες να διεξάγονται στις 28-30 Ιουνίου.