Βαλένθια και Σπόρτινγκ Χιχόν κόλλησαν στο 0-0 στο Μεστάγια

Μετά την Μπαρτσελόνα, ήταν η σειρά της Βαλένθια να χάσει βαθμούς κόντρα στην Σπόρτινγκ Χιχόν. Οι δύο ομάδες κόλλησαν στο μηδέν στο Μεστάγια, με τις νυχτερίδες να χάνουν την ευκαιρία να αυξήσουν την διαφορά από την 4η της βαθμολογίας Βιγιαρεάλ, και την Χιχόν να παίρνει έναν πολύτιμο βαθμό στο κυνήγι της παραμονής. Οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν καλύτερα οργανωμένοι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα, με την Βαλένθια να μην δείχνει ικανή να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και να φτάσει στο γκολ
καλύτερη στιγμή για την ομάδα του Ουνάι Εμερι στο πρώτο ημίχρονο ήταν στο 45` με τον Χοακίν να μην μπορεί να πλασάρει τον Κουέγιαρ.Ανάλογο το σκηνικό και στην επανάληψη, με την Χιχόν να έχει επιβάλλει τον ρυθμό της και τις νυχτερίδες να προσπαθούν αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Οσες φορές προσπάθησαν να το κάνουν βρέθηκαν απέναντι στον πολύ καλό Κουέγιαρ, που διατήρησε το 0-0 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.Αναλυτικά τα αποτελέσμα