Τσιώλης: Αφήνει πικρία το αποτέλεσμα

Πικραμένος για την ήττα από τον ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά εμφανίστηκε ο Σάκης Τσιώλης στην συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε του αγώνα στους Ζωσιμάδες. Ο τεχνικός του ΠΑΣ τόνισε πως η ομάδα του δικαιούταν τη νίκη γιατί είχε καθαρές ευκαιρίες για να σκοράρει, ενώ όσον αφορά τη φάση του πέναλτι δεν ήταν σίγουρος αν υπάρχει παράβαση ή όχι...Αναλυτικά όσα είπε ο Σάκης Τσιώλης στην συνέντευξη Τύπου:"Εγινε ενδιαφέρον παιχνίδι, γεμάτο δύναμη και πάθος που ήταν αναμενόμενα. Αφήνει πικρία το αποτέλεσμα,
έγινε μεγάλη προσπάθεια, αν στο ποδόσφαιρο είναι οι ευκαιρίες και όποια ομάδα δημιουργεί καθαρές ευκαιρίες παίρνει και το αποτέλεσμα, τότε έπρεπε εμείς να κερδίσουμε γιατί είχαμε 4-5 ευκαιρίες.Στα πρώτα 25-30 λεπτά κυριάρχησε ο ΠΑΟΚ, κράτησε την μπάλα, την κυκλοφόρησε, αλλά με την πάροδο του χρόνου γίναμε απειλητικοί, βρήκαμε χώρους, αλλά ατυχήσαμε. Κρίμα για τον κόσμο που έδωσε το παρόν, δεν χαρήκαμε το αποτέλεσμα. Συνεχίζουμε. Δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι για το αποτέλεσμα. Περιθώρια υπάρχουν να βελτιώσουμε, την ομάδα και να έχουμε περισσότερη αποτελεσματικότητα. Ανεξάρτητα από την  κόπωση που είχε ο ΠΑΟΚ δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα μετά.Τα παιδιά συζητάνε για το πέναλτι που ήταν η φάση κλειδί στον αγώνα, αν δεν υπήρχε όντως είναι αλλοίωση αποτελέσματος, αν και είχε 10 λεπτά ακόμα το ματς. Δεν είμαι σίγουρος για τη φάση".Παρόμοια εικόνα με σήμερα είχε ο ΠΑΣ και στην Λεωφόρο και η ήττα ήρθε με τον ίδιο τρόπο στα ίδια λεπτά. Ο Τσιώλης σχολίασε γι' αυτό: "Σύμπτωση είναι ότι έγινε στο 83' το γκολ. Στο 55-75 ο ΠΑΣ πάταγε πολύ καλά στο γήπεδο".Για τις αστάθειες της άμυνας του ΠΑΟΚ και τους κενούς χώρους που δεν εκμεταλλεύτηκε ο ΠΑΣ: "Κινηθήκαμε στο χώρο, δεν βγήκαν όμως οι πάσες, ίσως από νευρικότητα και δεν βγήκαν κι άλλες φάσεις. Στη φάση του Τόμας από το σημείο του πέναλτι, μπορούσαμε να κάνουμε το γκολ, γιατί είναι ένας παίκτης που έχει ποιότητα, τέτοια γκολ συνήθως τα τελειώνει, αν το πετύχαινε θα ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα".Για το αν η απόδοση του Βελλίδη κάλυψε αδυναμίες του ΠΑΣ: "Είχαμε προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, έγιναν 2-3 σουτ από τον άξονα, το βελτιώσαμε αυτό στη συνέχεια, βρήκα τις ισορροπίες στο κέντρο. Χρειάζεσαι την κλάση του Μάρκου να σε κρατήσει, όπως έκανε ο Γλύκος στη φάση του Βίλα. Μπορούσαμε να κρατήσουμε ανέπαφη την εστία μας".