Τους χτύπησε στα... Ψαχνά!

Με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ηρακλής νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή Ψαχνών περνώντας θριαμβευτικά από την Εύβοια στο ματς που έριξε την αυλαία της 28ης αγωνιστικής της Football League. Οι Θεσσαλονικείς με τη νίκη τους αυτή ξεπέρασαν τους Ευβοιώτες και ισοβάθμησαν με την ΑΕΛ
στην 4η θέση της βαθμολογίας!Επί 83 λεπτά οι 3.500 θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο των Ψαχνών καταριούνταν την ώρα και την στιγμή που βρέθηκαν εκεί πέρα, καθώς το ματς ήταν... σούπα!Ωστόσο, από εκείνο το σημείο και μέχρι το φινάλε μπήκαν τρία γκολ, όλα για τους φιλοξενούμενους, που έφυγαν με τεράστιο διπλό από την Εύβοια.Στο 83', λοιπόν, ο Ηρακλής κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ουκάρ από τον Ρεπετσά, που είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε! Ο Στεφανίδης δεν λάθεψε από την... άσπρη βούλα κάνοντας το 0-1 για τον Γηραιό.Τα πράγματα απλοποιήθηκαν και έτσι στο 88' ο Κιρόφσκι με ατομική ενέργεια και σουτ στην κίνηση έκανε το 0-2, με τον Ταϊανάν να έρχεται στις καθυστερήσεις για να πετύχει το 0-3 με πλασέ ύστερα από ασίστ του Κιρόφσκι και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.Πλέον, οι γηπεδούχοι έμειναν για έκτο σερί ματς χωρίς νίκη, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι παραμένουν αήττητοι για έξι αγώνες, μετρώντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες.Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς Γ., Μήτσης, Ζουλιώτης, Δήμου, Ρεπετσάς, Λιόσης., Πούλγκα, Ρούτσης, Ογιαρμπίντε (68΄ Σικαλιάς Α.), Μπαράνκος (52΄ Στεπάνοβιτς), Σέγκος.Ηρακλής (Γιάννης Χατζηνικολάου): Χουάντερσον, Λόπεθ, Βαγγελόπουλος, Νατσούρας, Παληγεώργος Χ., Ντατίδης, Ταϊανάν, Ουκάρ, Ισαάκ, Σουλίδης, Στεφανίδης.