Θετικό τεστ για τον ΟΦΗ

Απολύτως θετικό κρίνεται το τεστ του ΟΦΗ στο Τυμπάκι, με την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου να επικρατεί με 3-0 του Ρούβα. Πολύ καλός στο πρώτο μέρος ο ΟΦΗ, που σκόραρε με τους Βερόν, Παπάζογλου και είχε δοκάρι με τον Κουτσιανικούλη. Το τρίτο γκολ ο Ροβίθης λίγο πριν το τέλος. Για 90 λεπτά αγωνίστηκε ο Σαρ δείχνοντας
ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση, δεν έπαιξε τελικά ο Μπούρμπος, που αισθένεται ενοχλήσεις.Δυναμικό ήταν το ξεκίνημα για τον ΟΦΗ, αφού στο πρώτο τέταρτο του αγώνα βρέθηκε να προηγείται με 2-0! Μόλις στο 6', μετά από κεφαλιά του Παπάζογλου ο Βερόν με εναέριο σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ, ενώ στο 16' ο Παπάζογλου με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.Το συγκρότημα του Νίκου Αναστόπουλου ήταν κυρίαρχο και στο 24', είχε δοκάρι σε πλασέ του Κουτσιανικούλη, ύστερα από όμορφο συνδυασμό με τον Βιτώρο. Ο τελυταίος, ένα λεπτό αργότερα (25') εξαπέλυσε έναν κεραυνό από 30 μέτρα που απέκρουσε με δυσκολία σε κόρνερ ο Χριστοδουλάκης.Στο 54' ο Καπουράνης βρήκε ωραία τον Περογαμβράκη, αυτός έκανε το σουτ, έδιωξε σε κόρνερ ο Χριστοδουλάκης. Το τρίτο γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε τελικά στο 84' με σουτ του Ροβίθη.Ρούβας: Χριστοδουλάκης, Κορδονούρης, Ανυφαντάκης Λουμπάκης, Ταβλαδοράκης, Σεντεμέντες, Πετράς, Χατζησάβας, Αντωνάκης, Ανωγειανάκης, Γκάτσης.ΟΦΗ: Γουναρίδης, Ζαχαράκης, Βάντο, Σαρ, Σόουζα, Βερόν, Ιωαννίδης, Βιτώρος, Κουτσιανικούλης, Ζορμπάς, Παπάζογλου.Β' μέρος: Αγριμάκης, Κουρδάκης, Βάντο (66' Ροβίθης), Σαρ, Χαριτωνίδης, Μπανούσης, Χατζηκοσμάς, Νύχταρης, Καπουράνης, Περογαμβράκης και Λαμπρόπουλος.