Τα αποτελέσματα των διεθνών φιλικών της Τετάρτης (11/08)

Εχοντας τον Στίβεν Τζέραρντ σε καταπληκτική φόρμα η εθνική Αγγλίας επικράτησε με 2-1 της Ουγγαρίας σε φιλικό στο Γουέμπλεϊ, με τον αρχηγό των Λιονταριών να πετυχαίνει και τα δύο τέρματα της ομάδας.

Οι παίκτες του Φάμπιο Καπέλο μπήκαν αποφασισμένοι να αντιστρέψουν το κακό κλίμα μετά τις απογοητευτικές εμφανίσεις της Αγγλίας στο Παγκόσμιο Κύπελλο και το κατάφεραν. Η πρώτη καλή στιγμή ήταν μόλις στο 3ο λεπτό, όταν οι Ρούνεϊ και Τζέραρντ συνδυάστηκαν άψογα, με τον δεύτερο να είναι ο τελικός αποδέκτης και

να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ.

Οι άγγλοι δεν σταμάτησαν εκεί και συνέχισαν να πιέζουν, αλλά η Ουγγαρία ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, εξαιτίας του αυτογκόλ που σημείωσε ο Χαγκιέλκα στο 62ο λεπτό. Βλέποντας την ομάδα του πίσω στο σκορ, ο αρχηγός των Λιονταριών πήρε την κατάσταση στα χέρια του και με δύο τέρματα στο 70` και στο 73` έγραψε το τελικό 2-1.Ισοπαλία τα Πάντσερ, νίκη για την ΑργεντινήΙσόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Δα