Στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδος τα Τρίκαλα που απέκλεισαν τον Αρη με 4-2 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια)

Στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκαν τα Τρίκαλα, που απέκλεισαν τον Αρη με 4-2 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια). Ναφτί (άουτ) και Γκιάρο (απέκρουσε ο Πουρής) οι μοιραίοι για τον Αρη. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τα επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί του Αρη στο 23ο λεπτό, με την είσοδό τους στο γήπεδο και την επίθεση απέναντι στους αντίστοιχους των γηπεδούχων. Πολλά παράπονα από τους κίτρινους
για τις αποφάσεις του διαιτητή Τσινιάρη και δη για τη φάση του Πουρή στην εκπνοή του πρώτου μέρους, αλλά και την αποβολή του Μίσελ στο 85`. Ο Αρης πήρε το προβάδισμα από νωρίς, καθώς στο έβδομο μόλις λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Ρονάλντο Γκιάρο, μεταφέροντας το άγχος στους γηπεδούχους. Ο βραζιλιάνος εκμεταλλεύτηκε την όμορφη σέντρα του Χαβίτο και με προβολή στην πορεία της μπάλας, έβαλε την ομάδα του σε ρόλο οδηγού. Ο Αρης διατήρησε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας παρά τον ιδιαίτερα βαρύ αγωνιστικό χώρο, ωστόσο σε δύο περιπτώσεις θα μπορούσε ακόμα και να ισοφαριστεί. Στο 12ο λεπτό