Στο Top 16 η Σιένα, 91-72 την Μάλαγα

Η Σιένα επικράτησε άνετα της αδιάφορης Ουνικάχα Μάγαλα με 91-72 στην Ιταλία, για την όγδοη αγωνιστική της Euroleague και εξασφάλισε την πρόκριση της στο Top 16 της διοργάνωσης.Οι παίκτες του Λούκα Μπάνκι κατάφεραν να επιβάλουν από την αρχή του ματς τον ρυθμό τους και στο τέλος της περιόδου προηγήθηκαν με 10 (30-20, 10').Η Σιένα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στην δεύτερη περίοδο, κυριάρχησε στο παρκέ και πήγε στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο έχοντας μια διαφορά 16 πόντων (56-40, 20').Το σκηνικό του ματς δεν άλλαξε στο τρίτο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να κάνουν ότι θέλουν και τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να ακολουθήσουν (74-59, 30').Η Σιένα είχε τον απόλυτο έλεγχο και στο τέταρτο δεκάλεπτο, φτάνοντας άνετα στην επικράτηση με το τελικό 91-72 και εξασφαλίζοντας παράλληλα την πρόκρισή της στο Top 16 της διοργάνωσης.Τα δεκάλεπτα: 30-20, 26-20, 18-19, 17-13.