Στο 93' γλίτωσε το κάζο η Πορτογαλία, 3-3 στο Ισραήλ (vid.)

Σε παιχνίδι για τον 6ο προκριματικό όμιλο το Ισραήλ προηγήθηκε 3-1 στο 70', αλλά η Πορτογαλία με αντεπίθεση διαρκείας στο τέλος κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις και να πάρει ένα σημαντικό βαθμό Την... μπουκιά από το στόμα των ισραηλινών πήραν οι ίβηρες, που σε περίπτωση ήττας θα οπισθοχωρούσαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η Πορτογαλία διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στις καθυστερήσεις του αγώνα και παραμένει ισόβαθμη με 8 βαθμούς με το Ισραήλ, τέσσερις πίσω από την πρωτοπόρο Ρωσία, που έχει
ματς λιγότερο.Η ομάδα του Πάολο Μπέντο αιφνιδίασε τους γηπεδούχους στο "Ραμάτ Γκαν" και με γκολ του Αλβες από το 2' πήραν το προβάδισμα. Το Ισραήλ όμως είχε απάντηση και μάλιστα τριπλή.Ο Χεμέντ στο 24' ισοφάρισε και πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου οι ισραηλινοί προηγήθηκαν χάρη σε τέρμα, που σημείωσε στο 39' ο Μπεν Μπασάτ. Στην επανάληψη μάλιστα πήραν ακόμα μεγαλύτερο αβαντάζ όταν στο 70' ο Γκέρσον έγραψε το 3-1.Με την πλάτη στον τοίχο οι ίβηρες και με την είσοδο του Βιεϊρίνια στο 60' ανέβασαν στροφές στο τελευταίο 20λεπτο και τελικά κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα και να πάρουν ένα σημαντικό βαθμό.Ο Πόστιγκα στο 72' μείωσε και ο Κοεντράο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων παραβίασε εκ νέου την ισραηλινή εστία, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.