Στην έλλειψη υπομονής στο τέλος των σετ στάθηκε ο Στέλιος Καζάζης μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από την Τιρόλ Ινσμπρουκ

21:01 4/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Στην έλλειψη υπομονής στο τέλος των σετ στάθηκε ο Στέλιος Καζάζης μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από την Τιρόλ Ινσμπρουκ, για την φάση των ομίλων του Champions League. Ο τεχνικός του Τριφυλλιού επεσήμανε ότι αν η ομάδα του ήταν πιο αποτελεσματική στην κόντρα επίθεση ίσως να είχε τύχη να κυνηγήσει
το παιχνίδι. Πλέον όμως όπως τόνισε η πρόκριση είναι πολύ δύσκολη, αφού η Ντιναμό Μόσχας θα είναι η τελευταία αντίπαλος και δεν είναι εύκολο να την κερδίσουν. "Δεν είχαμε υπομονή να τα κερδίσουμε"
Αναλυτικά ο προπονητής του Παναθηναϊκού τόνισε: "Στα δυο πρώτα σετ κυνηγούσαμε συνεχώς τον αντίπαλο και μάλιστα η Τιρόλ μάς έκανε διαφορές 4-5 πόντων στο τέλος των σετ, καταφέρναμε να τους πλησιάσουμε αλλά δεν είχαμε την υπομονή να τα κερδίσουμε. Εάν ήμασταν πιο αποτελεσματικοί στην κόντρα επίθεση γιατί είχαμε πολλές άμυνες μέσα στο παιχνίδι ίσως να είχαμε καλύτερη τύχη και στα τρία σετ.Η αλήθεια είναι ότι στο ξεκίνημα αυτών των αγώνων ήμασταν το αουτσάιντερ. Μέχρι τώρα το παλεύουμε και μέχρι