Σοκ στο 93' για Λάρισα, εύκολα ο Πανελευσινιακός

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΛ και Αγροτικός Αστέρας στην Λάρισα, στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Γ' Εθνικής, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με αυτογκόλ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Εύκολα ο Πανελευσινιακός.Ισόπαλο με 1-1 έληξε στο Στάδιο Αλκαζάρ ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου Γ' Εθνικής μεταξύ της ΑΕΛ και του Αγροτικού Αστέρα.Η ΑΕΛ
προηγήθηκε με γκολ του Γκούρτσα στο 75', με τον Αγροτικό Αστέρα να φτάνει στην ισοφάριση στο 93' με αυτογκόλ του Αγτζίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Καπία.Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν κακή, ενώ στο δεύτερο οι βυσσινί μπήκαν καλύτερα, πέτυχαν ένα τέρμα, ενώ διαμαρτύρονται και για πέναλτι σε ανατροπή του Μπουσινάκη στο 53'.Μετά την λήξη του αγώνα, ο ισχυρός άντρας της ΑΕΛ, Βαγγέλης Πλεξίδας, ήταν έξαλλος και επιτέθηκε στο διαιτητή Βαγγέλη Κορδολαίμη, τον οποίο έσπρωξε πάνω στις διαμαρτυρίες του! Η ρεβάνς της Θεσσαλονίκης θα γίνει στις 23 Φεβρουαρίου.Στον άλλον ημιτελικό, ο Πανελευσινιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 του Ατρομήτου Αχαΐας και απέκτησε σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό.Τα γκολ για την ομάδα της Ελευσίνας πέτυχαν οι Κωνσταντινίδης (2'), Σουλελές (25') και Κουσκουνάς (65').