Σίσιτς κερνούσε, Σόουζα & Λαμπρόπουλος έπιναν

Με τον Μίρνες Σίσιτς να... σερβίρει και τους Σόουζα και Λαμπρόπουλο να εκτελούν, ο ΟΦΗ νίκησε με 2-0 την Βέροια στο Γεντί Κουλέ και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, την ώρα που η Βασίλισσα παρέμεινε για πέμπτο ματς δίχως τρίποντο.Η Βέροια έφτασε πρώτη κοντά στο γκολ στο 25', με τον Καλτσά να κάνει εξαιρετική
ενέργεια, να περνάει δύο αντιπάλους, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε λίγο άουτ. Ο ΟΦΗ είχε την υπεροχή, που ήταν, όμως ανούσια. Ωστόσο, τρία λεπτά πριν βγει το ημίχρονο οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ. Ο Σίσιτς από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Σόουζα που είχε προωθηθεί με προβολή, έστειλε τη μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα, αφού πρώτα βρήκε και στο δοκάρι του Λόπεζ. Στο δεύτερο μέρος η Βέροια πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μάλιστα έφτασε να έχει και κατοχή μπάλας 60%-40% μέσα στο Γεντί Κουλέ, ωστόσο δεν μπορούσε να απειλήσει την εστία του Γουναρίδη και ο ΟΦΗ με μια καλά οργανωμένη επίθεση καθάρισε το ματς.Και πάλι ο Σίσιτς, αυτή τη φορά από τα αριστερά έκανε νέο γύρισμα για τον Λαμπρόπουλο, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι δεν είχε πρόβλημα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 2-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.  Ο ΟΦΗ έτσι, διεύρυνε την εκπληκτική παράδοση που έχει όταν υποδέχεται την Βέροια, συμπληρώνοντας 8 νίκες σε 8 αγώνες με το εκπληκτικό 23-0 ενεργητικό τερμάτων!