Η Καβάλα έφυγε με ισοπαλία (1-1) από την έδρα του Πανιωνίου

Ο Πανιώνιος ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει τη νίκη κόντρα στην Καβάλα, χάρη στο γκολ του Μπόσκο Μπάλαμπαν στο 67', ωστόσο, ένα φάουλ του Σερζ Ντιέ, με τη μπάλα να χτυπάει στον... σβέρκο του Σβέρκος και να αλλάζει πορεία στο 89, χάρισε την ισοπαλία (1-1) στους Αργοναύτες, κόβωντας δύο βαθμούς από τους κυανέρυθρους στη μάχη που κάνουν για σωτηρία. Να σημειωθεί πως η μακεδονική
ομάδα παραμένει αήττητη κόντρα στον Ιστορικό σε πρωτάθλημα και κύπελλο από την ημέρα που επέστρεψε στα μεγάλα σαλόνια... Από λάθος του Ντουγκλάο, ο Μήτρογλου στο 3ο λεπτό έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά ο Γκαλίνοβιτς έσωσε την εστία του κρατώντας το μηδέν. Τον τερματοφύλακα της Καβάλας μιμήθηκε ο Μάχο σε δύο περίπτωσεις στο φινάλε του ημιχρόνου, στο 40' σε σουτ του Καρντόσο και στο 45' σε κεφαλιά του Νικουλάε, αποκρούωντας σωτήρια!Κι ενώ το θέαμα, ήταν άγνωστη λέξη στη Νέα Σμύρνη, ο Λεμονής πέρασε τον Μπάλαμπαν στο 57', αντί του Γουνδουλάκη και ο κροάτης επιθετικός τον δικαίωσε δέκα λεπτά αργότερα.