Ψυχρολουσία στο 93` για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 3-3 με την Εβερτον στο Γκούντισον Παρκ. Εκτός αποστολής ο Ρούνεϊ

Την ευκαιρία να σκαρφαλώσει έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League έχασε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι Κόκκινοι Διάβολοι, με τον Γουέιν Ρούνεϊ να μένει εκτός αποστολής, ζητώντας από τον Τύπο να σεβαστεί την προσπάθειά του να ξεπεράσει τα προβλήματα που έφερε η αποκάλυψη ότι απάτησε τη σύζυγό του κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της, βρίσκονταν αγκαλιά με τη νίκη απέναντι στην Εβερτον στο Γκούντισον Παρκ

προηγούμενοι στο σκορ με 3-1, αλλά δέχτηκαν δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό στις καθυστερήσεις κι αναγκάστηκαν να συμβιβαστούν με την ισοπαλία 3-3!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά, με τον Αρτέτα να είναι απειλητικός, αλλά η μεγαλύτερη πρώτη ευκαιρία ανήκει στην ομάδα του Σερ Αλεξ Φέργκιουσον που είχε δοκάρι με τον Ο` Σέι στο 15ο λεπτό. Ο Χάουαρντ κράτησε απαραβίαστη την εστία του απέναντι σε Νάνι και Γκιγκς και στο 39` τα Ζαχαρωτά άνοιξαν το σκορ εκμεταλλευόμενα την αμυντική δυσλειτουργία των Κόκκινων Διαβόλων: ο Φαν ντερ Σαρ απέκρουσε το σουτ το